Akademia Piłkarska Młody Talent z Żar klubem partnerskim Śląska Wrocław

Szkółka z Żar jako pierwsza z województwa lubuskiego podpisała umowę z klubem ze stolicy Dolnego Śląska. Najbardziej utalentowani zawodnicy będą trafiać do Śląska Wrocław, gdzie będę rozwijać swoją karierę sportową.

Umowę podpisano w żarskim ratuszu w obecności władz miasta. Podpisy na umowie złożyli – dyrektor akademii Śląska Tadeusz Pawłowski i koordynator szkolenia Tomasz Horwat oraz Sebastian Dudek, założyciel szkółki z Żar i były piłkarz Śląska.

– Jest to wyjątkowy dzień dla wszystkich mieszkańców Żar, a dla mnie w szczególności – mówił Dudek. – W Śląsku spędziłem swoje najlepsze lata piłkarskie. Z klubem z Dolnego Śląska sięgnąłem po mistrzostwo Polski – dodaje.

Jak wyglądać będzie współpraca dwóch klubów? Trenerzy z żarskiej akademii będą sporządzać raporty z gry swoich najbardziej uzdolnionych podopiecznych, które następnie będą trafiały do Śląska. Potem umiejętności małych piłkarzy zweryfikują ludzie z WKS-u, a na końcu podejmą decyzję, co zrobić z takim talentem. Będą mogli go włączyć do którejś ze swoich drużyn młodzieżowych, lub na przykład zaoferować dłuższy kontrakt.

– Moim marzeniem jest zobaczyć chłopaka z naszej akademii na boiskach ekstraklasy – mówił Sebastian. – Ze Śląskiem współpracujemy już od kilku lat, a teraz doszło do sfinalizowania umowy – dodaje Dudek.

Zawodnicy z Żar będą trafiać do Śląska za darmo, ale w zamian przewidziane są bonusy finansowe, które wypłacane będą wraz z postępami zawodnika – to znaczy klub dostanie pieniądze od Śląska, jeśli na przykład jej wychowanek zadebiutuje w pierwszej drużynie, rozegra konkretną liczbę spotkań w seniorskim zespole, czy wreszcie zostanie sprzedany do lepszego klubu.

Dodatkowo trenerzy z Żar będą zapraszani do Wrocławia, gdzie będą mogli brać udział w różnych szkoleniach i stażach. AP Młody Talent otrzyma również stałą pulę biletów na mecze ekstraklasy i spotkania pucharowe.

Akademia Piłkarska Młody Talent od ośmiu lat szkoli młodych zawodników w wieku od 4 do 12 lat. Założycielem szkółki jest Sebastian Dudek, były piłkarz Śląska Wrocław, Widzewa Łódź, czy Zawiszy Bydgoszcz.

źródło: https://gazetalubuska.pl/